Wywiad gospodarczy a źródła lokalne

Wrzesień 28, 2016

Wywiad gospodarczy a źródła lokalne

Bez wsparcia lokalnych informatorów, działania wywiadowni nigdy nie będą w stu procentach precyzyjne. W związku z tym, należy nieustannie inwestować w nowe kontakty i relacje.

Każdy z nas na pewno słyszał przysłowie „Co kraj to obyczaj”. Stosujemy je zazwyczaj, gdy zachowanie innych osób wzbudza w nas zaskoczenie. Możemy je również użyć przy omawianiu usług z zakresu wywiadu gospodarczego. W dzisiejszych czasach większość informacji na temat przedsiębiorstw można pozyskać zdalnie przy pomocy Internetu oraz z otwartych źródeł. Jedynym ograniczeniem może być nieznajomość języka danego kraju, ale i tu z pomocą przychodzi tłumacz Google.

wywiad_gospodarczy_a_zrodla_lonalne

Te ogólnodostępne informacje, w wielu przypadkach są wystarczające do wstępnego rozeznania: potwierdzenia czy firma istnieje, jak wyglądają jej wyniki finansowe, kto jest udziałowcem, bądź gdzie mieści się jej biuro. Problem napotykamy w sytuacji, gdy przedsiębiorcy chcą wiedzieć więcej: czy dany zarząd uwikłany był w przeszłości w procedery przestępcze, jaką mają opinię na rynku, czy płacą faktury na czas, czy referencje na stronie są autentyczne oraz szereg innych „miękkich” kwestii, które należy wiedzieć przed podjęciem współpracy. Niezbędna jest wtedy pomoc wywiadowni i detektywów z różnych zakątków świata. Dzięki znajomości mechanizmów działania przedsiębiorstw i posiadania obszernej bazy kontaktów, potrafią dostarczyć informacje niewidoczne na pierwszy rzut oka, a będące kluczowymi w procesie decyzyjnym.

Największe na świecie państwowe agencje wywiadowcze mają świadomość, że bez wsparcia lokalnych informatorów ich działania nigdy nie będą w stu procentach precyzyjne. W związku z tym nieustannie inwestują w nowe kontakty i relacje. Tak też działa IBBC Group. Firma, która świadczy usługi z zakresu wywiadu gospodarczego w biznesie.

IBBC Group od początku swojej działalności kładzie ogromny nacisk na wsparcie polskich przedsiębiorców przy współpracy z podmiotami zagranicznymi. Mając świadomość, że informacja jest najskuteczniejszym narzędziem do minimalizowania ryzyka, nieustannie rozwija sieć swoich kontaktów i kompetencje poza granicami Polski, w szczególności w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki temu jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu najwyższej jakości raporty i śledztwa, które odpowiedzą na wszystkie pytania wobec zagranicznych kontrahentów.

www.ibbcgroup.com