Sprawy spadkowe – Detektyw

Sierpień 2, 2016

Biorąc sprawy spadkowe od klientów, detektywi najczęściej zajmują się sprawdzaniem statusu spadku i spadkodawcy oraz odnalezieniem spadkobiercy.

Sprawy spadkowe – sprawdzenie spadkodawcy

W skład spadku wchodzi nie tylko majątek spadkodawcy, lecz także jego długi. Detektyw pomoże w sytuacji, gdy nie znamy stanu majątku osoby, po której mamy dziedziczyć. Biuro detektywistyczne sprawdzi, w jakim stanie był majątek spadkodawcy, jakie zaciągnęła zobowiązania oraz czy ma długi i w jakiej wysokości. Na podstawie zebranych informacji spadkobierca może na spokojnie podjąć decyzję o przyjęciu lub odrzuceniu spadku. Nie naraża bowiem swojego majątku na poważny uszczerbek.

Sprawy spadkowe – odnalezienie spadkobiercy

Do agencji detektywistycznej można się zwrócić zarówno przy poszukiwaniach dziedziców testamentowych jak i beztestamentowych. W pierwszym przypadku najczęściej chodzi o odnalezienie dalekiego krewnego bądź nieznanego rodzinie spadkobiercy, gdy jego dane osobowe są niepełne lub nieaktualne. Jeśli chodzi o dziedziców beztestamentowych, detektyw zajmie się poszukiwaniami najbliższego żyjącego krewnego uprawionego przez ustawę do objęcia spadku. W obu przypadkach detektyw ustala miejsce pobytu bądź miejsce zamieszkania spadkobiercy, co pozwoli na sprawne przeprowadzenie postępowania spadkowego.

 

W celu uzyskania pomocy w zakresie spraw spadkowych sprawdź: Detektyw