Wyszukiwanie zaawansowane

Prawo spadkowe (1707)

Szukaj, porównaj i skontaktuj się z wybranym ekspertem

Filtruj wyniki:

Prawo spadkowe

Prawo spadkowe reguluje kwestię przejścia praw i obowiązków majątkowych na inny podmiot, po śmierci spadkodawcy. Należy pamiętać, że ze względu na przedmiot regulacji przepisy prawa spadkowego mają charakter bezwzględnie obowiązujący.

Adwokat służy pomocą w kwestii stwierdzenia nabycia spadku, zarówno na podstawie ustawy jaki i sporządzonego testamentu. Prowadzi sprawy o uznanie spadkobiercy za niegodnego oraz o unieważnienie testamentu.

Odnośnie przyjęcia i odrzucenia spadku, prawnik doradza w zakresie odpowiedzialności za długi spadkowe, przyjęcia spadku wprost bądź z dobrodziejstwem inwentarza lub całkowitego jego odrzucenia. W sytuacji gdy osoby bliskie nie otrzymały należnego im udziału w spadku, pomoc prawnika  pozwala domagać się zapłaty określonej sumy pieniężnej od spadkobiercy.

Ostatecznie kancelarie oferują także wszelkie doradztwo prawne w zakresie sporządzenia testamentu, opodatkowaniem spadkobrania, wydziedziczenia oraz ustalenia wykonawcy testamentu, a także dokonania zabezpieczenia spadku, w sytuacji, gdy istnieje groźba usunięcia, uszkodzenia, zniszczenia lub nieusprawiedliwionego rozporządzenia przedmiotami należącymi do spadku.