Wyszukiwanie zaawansowane

Prawo prasowe (107)

Szukaj, porównaj i skontaktuj się z wybranym ekspertem

Filtruj wyniki:

Prawo prasowe

Zapotrzebowanie na prawników z obszaru prawa prasowego jako jednej z gałęzi prawa cywilnego wzrasta wraz z rozwojem mediów. Prawo prasowe określa zakres praw i obowiązków dziennikarzy oraz wydawców. Jest to kwestia istotna zwłaszcza jeżeli chodzi o osoby publiczne pracujące w prasie, telewizji czy radiu

Z usług kancelarii w tej dziedzinie korzystają  zarówno klienci indywidualni jak i korporacyjni, przede wszystkim artyści, politycy a także każda osoba , której dobre imię zostało naruszone cudzym działaniem.

Kancelarie prawne w obszarze prawa prasowego zajmują się sprawdzaniem zgodności z obowiązującymi przepisami tekstów prasowych i reklamowych, przygotowywaniem umów dotyczących materiałów prasowych i prawa IT, ochroną wolności słowa, ochroną tajemnicy dziennikarskiej i źródła informacji. 

Adwokaci i radcowie prawni świadczą usługi takie jak dochodzenie roszczeń oraz przygotowywanie sprostowań prasowych. Kancelarie prawne z zakresu prawa prasowego reprezentują Klientów w przypadku sporów sądowych oraz stałą obsługą prawną wysokonakładowych czasopism.