Wyszukiwanie zaawansowane

Prawo mieszkaniowe (13)

Szukaj, porównaj i skontaktuj się z wybranym ekspertem

Filtruj wyniki:

Prawo mieszkaniowe

Kancelarie prawne, których obszarem działalności jest prawo mieszkaniowe, na co dzień prowadzą sprawy mieszkań komunalnych, spółdzielczych lokatorskich i własnościowych oraz lokali tzw. hipotecznych posiadających własna księgę wieczystą. Oferują bieżącą obsługę spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, opiniują umowy z deweloperami, prowadzą konsultacje przy indywidualnej sprzedaży mieszkań oraz procesie przekształceń własnościowych lokali komunalnych i spółdzielczych.

Pomoc prawna  obejmuje także prowadzenie spraw lokali, mieszkań i domów, w których np. dawni właściciele odzyskali utracone prawo własności albo w przejętych przez państwo nieruchomościach.

W większości przypadków adwokaci i radcowie prawni starają się dla Klienta uzyskać prawa własności lokalu aby mogli w pełni takim majątekim dysponować.

Kancelarie oferują także obsługę prawną spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot mieszkaniowych oraz doradztwo w zakresie umów deweloperskich. Pomoc ta polega głownie na: sporządzanie statutów, regulaminów, projektów uchwał organów spółdzielni, pozbawienie członkostwa w spółdzielni, zaskarżanie uchwał organów spółdzielni, prowadzenie spraw o zwrot wkładów budowlanych i mieszkaniowych, weryfikacja i negocjowanie projektów umów zawieranych przez spółdzielnie oraz wspólnoty mieszkaniowe, sporządzanie, weryfikacja i negocjowanie umów deweloperskich oraz reprezentacja spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych w postępowaniach administracyjnych i sądowych.