Wyszukiwanie zaawansowane

Prawo jeździeckie (4)

Szukaj, porównaj i skontaktuj się z wybranym ekspertem

Filtruj wyniki:

Prawo jeździeckie

W związku z rozwijającym się rynkiem sprzedaży koni rekreacyjnych i sportowych oraz coraz większą liczbą ośrodków jeździeckich w Polsce, zapotrzebowanie na profesjonalne usługi prawnicze w tym zakresie również wzrasta.

 

Świadczona przez adwokata obsługa prawna zawodników oscyluje wokół sporządzania i opiniowania umów zawieranych miedzy zawodnikiem, a jego sponsorem czy trenerem, współpracy w zakresie przyjmowania koni na treningi i odpowiedzialnością z tym związaną. Adwokat zajmuje się również redagowaniem kontraktów sponsorskich, doradztwem podatkowym – rozliczaniem dochodu, a także zakładaniem spółek i działalności gospodarczej. Ważny aspektem  pomocy prawnika są również sprawy związane z wizerunkiem zawodnika, takie jak ochrona dóbr osobistych czy prowadzenie spraw o zniesławienie.

 

W zakresie kupna i sprzedaży koni, adwokat prowadzi doradztwo prawne, poprzez weryfikacje dokumentów i wszelkich czynności związanych z zawieraniem umów sprzedaży, kupna czy dzierżawy (także transakcje międzynarodowe). Prawnik dochodzi roszczeń odszkodowawczych od pośredników i samych sprzedawców, odszkodowań od lekarzy weterynarii za wykonanie badania przez transakcją oraz prowadzą sprawy o zapłatę, mediacje i postępowania ugodowe. Rejestracja koni i zmiany w paszportach, także wchodzą w zakres obsługi prawnej kancelarii radcowskiej. 

 

Pomoc prawna adwokata w dziedzinie jaką jest prawo jeździeckie obejmuje przede wszystkim sporządzanie i opiniowanie umów np.  o trening konia czy zawodnika,  przygotowywanie i zawieranie umów z personelem ośrodków jeździeckich oraz weryfikacje dokumentów potwierdzających stan zdrowia konia oraz dokumentów hodowlanych.