Wyszukiwanie zaawansowane

Prawo internetu (191)

Szukaj, porównaj i skontaktuj się z wybranym ekspertem

Filtruj wyniki:

Prawo internetu

Prawo Internetu jest to dział zajmujący się regulacjami poświęconymi aspektom funkcjonowania Internetu oraz związanej z nim działalności osobistej, gospodarczej i edukacyjnej.

Prawo internetu nie jest samodzielną gałęzią prawa, jest to prawo technologi informacyjnej, w której skład wchodzi prawo telekomunikacyjne, usług medialnych i prawo radiofonii.

Prawo Internetu jest ukierunkowane na działalność w sieci od samego stworzenia domeny internetowej, poprzez oprogramowanie, licencje, aż na reklamie skończywszy. Kancelarie w zakresie prawa internetu zajmują się kompleksową usługą podmiotów zajmujących się szeroko rozumianą działalnością na rynku teleinformatycznym. Opieka wykształconego prawnika związana z działalnością w sieci dotyczy: przygotowania umów licencyjnych, wykonania systemów informatycznych, jak i umów i regulaminów świadczenia usług. Prawnik może udzielić wsparcia, jak i pomocy podczas tworzenia regulaminów stron internetowych, sklepów działających w sieci elektronicznej oraz forów internetowych i portali społecznościowych.